Lazer Epilasyon Gündemi

Lazer Epilasyon Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Randevu
Alınmadı

Hem kadınların hem de erkeklerin ortak sorunu olan istenmeyen tüylerle ilgili kalıcı çözümler geçmişe göre daha ulaşılabilir durumda. Lazer epilasyon ile ilgili merkezlerin eski yıllara oranla daha fazla olması rekabet sonucunu da beraberinde getirerek fiyatların daha uygun olmasına yol açmıştır. Ancak lazer epilasyon hakkında doğru bilinen yanlışlar var. Bunlar;

1-Lazer epilasyon göğüs kanserine neden olur mu? Özellikle koltuk altına yapılan lazer epilasyonun göğüs kanserine yol açtığı ileri sürülmektedir ancak bu konuyla ilgili kanıtlanmış bilimsel bir gerçek yoktur. Lazer epilasyonun verdiği ışın kullanılan cep telefonlarından daha yüksek düzeyde bir ışın değildir.

2-Özel bölgeye uygulanan lazerin doğurganlığı azalttığı ya da kısır yaptığı gibi ibareler lazer epilasyon hakkında doğru bilinen yanlışlardan bir tanesidir. Bunun doğru olması mümkün değildir çünkü üreme sistemi kullanılan lazer ışınlarının etki ettiği cilt tabakasının çok çok altında yer alır bu nedenle bu ışınların o kadar alt tabakalara ulaşabilmesi söz konusu değildir.

Sponsorumuz

3-Lazer epilasyonun çok acı verdiği ya da hiç acı hissettirmemesi lazer epilasyon hakkında doğru bilinen yanlışların belki de en başında gelmektedir. Lazer epilasyon uygulaması kıl köklerini yakma işlemidir ve kıl kökleri yanarken acı hissedilir eğer acı hissedilmiyorsa bu verilen ışının kıl köklerini yakmaya yeterli olmayan bir ısıda olduğu anlamına gelir. Ya da tam tersi aşırı ağrı acı hissedilmiyor. Bunun nedeni de teknolojinin gelişmesiyle soğutma sistemlerinin daha verimli kullanılabilmesiyle acıyı minimum seviye indirebilmektir.

4-Lazer epilasyon hakkında doğru bilinen yanlışlardan yine yaygın olan bir tanesi de lazerin radyasyon yaymasıdır. Lazer ışık enerjisini ısıya dönüştürür. Bu nedenle de herhangi bir radyasyon yaymamaktadır.

Lazer Epilasyon Uygulaması Hangi Merkezlerde Bulunur

Genellikle tıp merkezlerinde ve güzellik salonlarında yada sadece bu işi yapan lazer epilasyon salonlarında lazer epilasyon uygulamasından faydalanılabilir son dönemlerde yeni çıkan ve bayanlar arasında oldukça ilgi gören evde uygulanabilecek lazer epilasyon aletleriyle bu uygulama daha rahat pratik ve kısa sürede insanların evde kendilerinin de uygulayabileceği bir duruma geldi.

Lazer Epilasyon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Dövme ya da kalıcı makyaj olan bölgelere lazer epilasyon uygulamasından mutlaka kaçınılmalıdır. Çünkü lazer epilasyon dövme kalıcı makyaj vs. boyalarında bozulmaya neden olabiliyor.

Lazer Epilasyon Merkezlerinin Telefonları ve Adresleri

Tamamen ücretsiz sunulan bu hizmet için lütfen içeriği her hangi bir sosyal medya da paylaşın, ardından anlaşmalı epilasyon merkezlerinin bilgileri görüntülenecektir.


Lazer Epilasyon Gündemi İlinde Yer Alan Diğer Epilasyon Merkezleri
İlk Randevuyu Talep Edebilirsiniz.
Randevu Talep Formu
Randevu talep ederken bilgileri eksiksiz doldurmanız, firmaların sizlere daha hızlı ulaşmasını sağlayacaktır.
Yapılan randevu talepleri en kısa sürede onaylanmaktadır.